شهدای کاشمر

شهید غلام‏رضا سلیمانی


غلام‏رضا سلیمانی روز هفتم تیر ماه سال هزار و سی­صد و چهل و چهار درخانواده‏ای متدین و مذهبی در روستای علی‌آباد کشمر از توابع شهرستان بردسکن، به­دنیا آمد.

دوران ابتدایی را در زادگاهش گذراند. سپس با خانواده‌اش به کاشمر مهاجرت کرد. دانش‌آموز دوره‏ی راهنمایی بود که صدای اعتراض و تظاهرات مردم را شنید و با وجود آن‏که نوجوانی بیش نبود، به صف مبارزین پیوست.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، در انجمن اسلامی دانش­آموزان دبیرستان، به فعالیت پرداخت.

غلام­رضا، جوانی فعال و مسؤولیت‌پذیر بود و در فعالیت‌های سیاسی، شرکت می‌کرد. او با مردم، خو‌ش‌رفتار و در متانت و نظم و آرامش زبانزد بود. اهل نماز شب بود و از مطالعه­ی کتب مذهبی غفلت نمی‌کرد. با یورش درمنشانه­ی بعثی­های مزدور به ایران اسلامی، سر از پا ناشناخته به دیار عاشقان اعزام گردید.

در جبهه، تخریب‌چی بود. کاری که لازمه­ی آن؛ عشق و ایمان بود و غلام­رضا هر دو را داشت. عاقبت، در دهم مرداد ماه سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر۳ در منطقه‌ی مهران، جان شیرین بر سر عشق معبود گذاشت و به جانان تسلیم کرد.

پیکر پاکش را پس از تشییع در کاشمر، در جوار بارگاه امام­زاده سید حمزه(ع) به خاک سپردند. پیکر مطهرش، پس از تشییعی با شکوهی در صحن امام­زاده سیدحمزه(ع) به خاک سپرده شد.

« روحش شاد  و یادش گرامی باد.»

بازدید: 383
نظر خود را ثبت کنید
نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :