شهدای کاشمر

هادی شهابیان


در سپیده دم نیمه‌ی شعبان سال ۱۳۳۹ـ هم‌زمان با ولادت حضرت حجت(عج) ـ کودکی در کاشمر چشم به این دنیای خاکی گشود که والدینش، با تمسک به نام آخرین منجی، اسم زیبای مهدی را برای او انتخاب کردند، ولی مقدّر آن بود که نوک قلم مأمور ثبت، هادی‌اش بنگارد.

هادی شهابیان، پس از این‌که تحصیلات خود را تا مقطع دیپلم در زادگاهش به پایان رسانید، موفق به ورود به دانش‌سرای مقدماتی شد، پس از فراغت از تحصیل، به استخدام آموزش و پرورش درآمد. هم­زمان، همه­ی تلاشش را مصروف به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نمود.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، فعالیت خود را در امور تربیتی کاشمر متمرکز نمود و کانون فرهنگی­- تربیتی لقمان را تشکیل داد. با شروع جنگ تحمیلی، شوق دیار عاشقان، آرامش را از وی ربود. بارها به جبهه اعزام شد و در واحد اطلاعات­ ـ عملیات در عملیات‌هایی متعدد شرکت کرد. سرانجام، این سردار سرافراز سپاه اسلام، در فروردین ماه سال ۱۳۶۶، در حالی که  معاونت گردان نوح تیپ ۲۱ امام رضا(ع) را بر عهده داشت، در عملیات کربلای ۸ ـ در محور شلمچه‌ ـ شربت شهادت را لاجرعه سرکشید و تن خاکی­اش، پس از تشییع با شکوه، در گ‌زار شهیدان باغ‌مزار کاشمر، به خاک سپرده شد.

« روحش شاد  و یادش گرامی باد.»

 

بازدید: 354
نظر خود را ثبت کنید
نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :