شهدای کاشمر

شهید ایوب شیرزاد کریمی


   

 ایوب شیرزاد کریمی به تاریخ ۲۵/۲/۱۳۳۶ در شهرستان گنبد کاووس، دیده به جهان گشود. در خردسالی، تلاوت قرآن را فرا گرفت. پس از آن­که به­همراه خانواده­اش به ترکمن­صحرا مهاجرت نمود، وی کلاس اول و دوم ابتدایی را در کلاله گذراند. سپس، خانواده­ی ایوب به زادگاه آباء و اجدادی­شان­ روستای کریز کوه­سرخ­ نقل مکان نمودند وی تحصیلات ابتدایی را در آنجا به پایان برد و به کشاورزی و دام­پروری، پرداخت.

 در اوان جوانی، ازدواج نمود که حاصل آن ۳ فرزند است.

در دوران انقلاب، به دلیل فعالیت‌های سیاسی علیه رژیم طاغوت گرفتار گردید و رنج شش ماه زندان را تحمل نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با آغاز جنگ، داوطلبانه به جبهه‌ رفت و بعد از مدتی، به عضویت سپاه پاسداران درآمد. ایوب که در بیش­تر عملیات‌های سخت، حضور موثر داشت، در یکی از عملیات­ها، از ناحیه‌ی گوش، مورد اصابت‌ترکش خمپاره قرار گرفت. ناگزیر به کاشمر منتقل گردید و مدتی به عنوان محافظ امام جمعه­ی کاشمر به خدمت پرداخت، اما به محض بهبودی، به خطوط مقدم نبرد برگشت. سرانجام، به تاریخ ۱۹/۱۰/۱۳۶۵ در حین عملیات کربلای۵ در منطقه‌ی شلمچه، به فیض عظمای شهادت نایل گردید.

پیکر مطهرش مدتی مفقود بود، تا این­که به همت گروه­های تفحص سپاه، بقایایی از آن پیدا شد که پس از تشییع، در روستای زادگاهش به خاک سپرده شد.

« روحش شاد  و یادش گرامی باد.»

بازدید: 266
نظر خود را ثبت کنید
نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :