شهدای کاشمر

پدران آسمانی


به گزارش خبرنگار فضای مجازی انفاس و نقل از خبرگزاری فارس ، همزمان با میلاد اولین پیشوای مسلمانان جهان حضرت علی (ع) مراسم «دیدار با پدران آسمانی» با حضور غلامعلی حداد عادل مشاور مقام معظم رهبری و نماینده مجلس شورای اسلامی، امیر شاه‌حسینی مدیرکل حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، رفیعی معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید تهران بزرگ، علی‌محمد صمیمی رئیس بنیاد شهید تهران بزرگ و جمع زیادی از فرزندان و خانواده‌های شهدای استان تهران در سالن دعای ندبه بهشت‌زهرا برگزار شد.

حداد عادل در سخنانی ضمن تبریک میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر اظهار داشت: امیرالمؤمنین(ع) پدر همه ما و شما فرزندان شهدا است و ایشان کسی است که از اوصاف بلندش یتیم‌نوازی و پدری برای یتیمان و کسانی که پدر از دست داده‌اند، است.

وی ادامه داد: حضرت علی(ع) نسبت به فرزندان کسانی که در رکابش به شهادت رسیده‌اند، همواره توجه بیشتری داشته و مسئولیت زیادتری نسبت به آنها احساس می‌کرد. مشاور مقام معظم رهبری تصریح کرد: شما فرزندان شهدا مدال افتخار بزرگی بر سینه دارید که همان نسبت با شهدا و شهادت است.

 * امام حسین(ع) متولد شدن در عهد اسلام را افتخار خود می‌دانست

حدادعادل با اشاره به فرازهایی از دعای عرفه امام حسین(ع) یادآور شد: ایشان هنگامی که دعای عرفه را با حمد و ثنای خداوند آغاز کردند و خداوند را به سبب نعمت‌هایی که به او ارزانی کرده است، شکر کردند؛ فرمودند، تو را شکر می‌کنم به خاطر اینکه در کنار احسان و رأفتت من را در زمان حکومت پیشوایان و حاکمان کفر و آن کسانی که پیامبران تو را دروغگو خطاب می‌کردند به دنیا نیاوردی؛ و من چنین افراد فاسدی را درک نکرده‌ام و این نکته بسیار مهمی است که امام حسین (ع) متولد شدن در عهد اسلام را افتخار خود می‌دانست و آن دوره‌ای بود که حکومت کفر موجودیت خود را به دست نیاورده بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: شما فرزندان شهدا اگر پدران خود را از دست داده‌اید، باید خوشحال باشید که در زمانی زندگی می‌کنید که روزگار هدایت و روشنایی است و بنیانگذار آن امام خمینی(ره)بوده و رهبری آن نیز برعهده مقام معظم رهبری است.

 * خانواده شهدا چشمی برای هدایت دیگران شده‌اند

حداد عادل تصریح کرد: فرزندان و خانواده‌های شهدا اگر چشم و چراغ این ملت شده‌اند، به خاطر این است که هم خودشان به خوبی می‌بینند و هم چشمی برای هدایت و بهتر دیدن دیگران در جامعه شده‌اند و باید همواره نمونه بصیرت بوده و چشم و چراغ بودن شما در جامعه در بصیرتتان نمایان شود.

وی بیان داشت: امروز روزگار امتحان و زمانی است که مشخص می‌کند چه کسی بصیرت دارد یا ندارد و کسی که بالاترین مقام و منصب را دارا است، وظیفه سنگین‌تری دارد و شما فرزندان شهدا جزو چنین افرادی هستید.

مشاور مقام معظم رهبری گفت:‌ بسیاری درصدد کشاندن فرزندان شهدا به سوی دام‌های پهن‌شده خود در جهت استفاده ابزاری از شما هستند تا به این وسیله با تحریک شما حرف‌های خودشان را از زبان شما بیان کنند، چرا که می‌دانند اگر شما حرفی در راستای منافع آنها ابراز نمایید، انعکاس بیشتری در جامعه دارد که نمونه بارز آن در فتنه ۸۸ است که توسط عده معدودی صورت گرفت.

 * فرزندان شهدا پرچم و نماد نظام هستند

حداد عادل بیان داشت: شما فرزندان شهدا، پرچم و نماد این نظام بوده و در هر کجا که قرار دارید باید تجسم ارزش‌هایی باشید که پدران شما جانشان را برای آن آرمان‌ها فدا کردند و مردم نیز باید از طریق شما؛ فرزندان و نسل‌های دیگر شما همواره به یاد پدران و انقلاب اسلامی‌ای که ثمره خون آنها است، بیفتند.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیام و یاد شهدا باید به یک سنت و فرهنگ همیشگی تبدیل شود تا صدها سال دیگر نیز آیندگان با این گنجینه گرانبها آشنا شده و از این فرهنگ متعالی استفاده کنند.

وی در پایان سخنان خود خاطره‌ای از برادر شهیدش روایت کرد و افزود: او جوهر اخلاص بود و در هیچ کاری که شائبه‌ای از ثروت و عنوان وجود داشت، وارد نمی‌شد و از همان ابتدا برای اخلاصش پاداشی جز شهادت متصور نبودیم. بنده همواره منتظر شهادت او بودم و همیشه آرزو می‌کنم ذره‌ای از اخلاص برادرم را داشته باشم.

در این مراسم، تمثالی از حضرت امام(ره) با در کنار هم قرار دادن ۳۲۴ تصویر از شهدا به همت ۶ فرزند شهید طراحی و در طول برگزاری مراسم کامل شد و در معرض دید عموم قرار گرفت.

بعد از مراسم نیز فرزندان شهدا با حضور بر سر مزار پدران آسمانی خود و شهدای گمنام، با اهدای شاخه گل از مقام شامخ آنها تجلیل کردند. مراسم «دیدار با پدران آسمانی» در ۳۰۰ نقطه از کشور به طور همزمان برگزار شد.

بازدید: 818
نظر خود را ثبت کنید
نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :