شهدای کاشمر

یادگار شهیدان


به گزارش خبرنگار فضای مجازی انفاس و نقل از قدس آنلاین ، آیت‌الله سیداحمد خاتمی با حضور در منازل خانواده شهیدان محمدسلیمانی، سعید شهروز و روح الله شکارچی در قم ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) در مناطق شمال غرب، از خانواده آنان تجلیل کرد.
وی در این دیدارها که فرمانده سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قم نیز حضور داشتند، ضمن عرض تبریک و تسلیت به خانواده معظم شهدا اظهار داشت: خداوند متعال در آن زمان که رزمنده برای حفظ دین وارد میدان جنگ می‌شود و به شهادت می‌رسد، خودش سرپرست خانواده آن شهید است.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه امید است که سرمایه ایمان و شهادت در این منازل شهدا باقی بماند، گفت: روح معنوی شهید کارگشاست و باید تلاش شود فرزندان این شهدا همچون پدرانشان در مسیر ولایت و انقلاب تربیت شوند.
وی با بیان اینکه امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد که راه شهدا را دنبال کنیم، تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی یادگار شهیدان است و باید با چنگ و دندان و با همه هستی و جانمان این نظام اسلامی را حفظ کنیم.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: این نظام اسلامی بعد از قرن‌ها احیاگر اسلام ناب و امید انبیا و اولیا است و ان‌شاء‌الله بتوانیم حاصل فداکاری که شهیدان کردند و به دست ما آمده است با همه وجودمان این نظام را حفظ کنیم.
فرمانده سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) نیز در این دیدارها ضمن تشکر از آیت‌الله سیداحمد خاتمی نسبت به اهتمام و سرکشی از خانواده معظم شهدای سپاه استان قم، نسبت به چگونگی حضور لشکر عملیاتی ۱۷ علی بن ابی‌طالب (ع) در مناطق شمال غرب و نحوه شهادت آنان توضیحاتی ارائه کرد.
مهدی مهدوی ‌نژاد با بیان اینکه دشمنان اسلام به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه خاورمیانه از گروهک‌های تروریستی حمایت و پشتیبانی می‌کنند، اظهار داشت: هیچگاه دشمنان فکر نمی‌کردند که نظام مقدس جمهوری اسلامی اینگونه نسبت به حفظ تمامیت ارضی وارد عمل شود و نقاط صعب‌العبور مناطق شمال‌غرب را برای حضور عناصر ضد انقلاب ناامن و به طور کامل در آن مناطق مستقر شود.
وی ادامه داد: امنیتی که در منطقه شمال‌غرب حاکم است به برکت خون شهدایی است که با صلابت و استقامت در برابر همه سختی‌ها ایستادگی کردند.
لاز به ذکر است، شهیدان محمد سلیمانی، سعید شهروز و روح‌الله شکارچی در آخرین روزهای سال ۱۳۹۰ در منطقه عملیاتی شمال غرب به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

بازدید: 1,926
نظر خود را ثبت کنید
نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :