شهدای کاشمر

شهید در کلام شهید


شهید مطهری :
خون شهید هدر نمیرود خون شهید نمیریزد خون شهید هر قطره اش تبدیل به صدها قطره و هزارها قطره بلکه به دریایی از خون میشود و در پیکر اجتماع وارد میشود.

شهید همت :
شهادت، زیباترین، بالنده ترین و نغزترین کلام در تاریخ بشریت است، شهادت بهترین و روشنترین معنی حقیقی توحید است و تاریخ تشیع خونین ترین و گویاترین تابلو نمایانگر شکوه و عظمت شهید است.

شهید حسین اسلامیت :  
شهادت مهمترین و بالاترین آرزوی یک مؤمن است. یعنی آن را میتوان نهایت درجه تکامل یک مؤمن خالص قرار دارد که به محبوب خویش عزیزترین و دوست داشتنی ترین سرمایه خود را هدیه میکند.

شهید محسن نوبخت :  
شهید در خون خود مهر مینهد تا در معراج انسانیت گام گذارد. او افتادن در خون خویش را می آزماید، تا آموزگار رفتن شود. او ندای هل من ناصر ینصرنی، حسین زمان را لبیک میگوید تا ناصر بر دین خدا و انقلاب باشد. شهید از خویش میرهد تا در خویش ماندگان را برهاند.

شهید سید مرتضی آوینی :  
راز خون را جز شهدا در نمی یابند، راز خون در آنجاست که محبوب، خود را به کسی میبخشد که این راز را دریابد، آن کس که لذت این سوختن را چشیده ، در این ماندن و بودن جز ملامت و افسردگی هیچ نمییابد.

شهید بهرام حیدری :  
شهید میسوزد و جامعه را میسوزاند، منطق شهید منطق سوختن و روشن کردن جامعه است.

شهید حسین شیرازی :  
شهید یعنی حاضر، گواه، شاهد، الگو و شهادت حرکتی است در گریز از پوسیدگیها که شهادت اوج حرکت یک انسان است.

شهید سید عمران حسینی :
شهید یعنی شاهد، شهید یعنی ناظر، شهید یعنی همیشه جاوید، شهید یعنی کسی که جان و مال و خانه خود را رها کرده و برای رضای خدا و در راه خدا با دشمن دین و مکتب میجنگد.

گرد آوری : زهرا حیدری

بازدید: 2,157
۴ نظر ثبت شده است

جانم فدای رهبر | 19/10/2014 ساعت 22:12

تاآ خرین قطره خون پا به پای رهبر حرکت می کنیم

روسیاه | 28/12/2014 ساعت 20:48

اصلا زبانم قاصر است ازشرح وتوصیف این چنین صحنه ها. هروقت این تصاویر رامیبینم به این نتیجه می رسم که این آثار برجای مانده از جنگ دلیل حقانیت راه شهدا وراه انقلاب است .امیدوارم ……………………………………………………………………………………………

ali.nm | 29/01/2016 ساعت 20:51

بیا تا جوانم بده رخ نشانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نور علی اخلی | 29/09/2016 ساعت 03:04

ایشان رفتند وشهید شدند اما ایا همانطوری که فرمودند اینده شهید نشده ..؟چرا شده اینده پاسداری میخاست مثل همین شهدا که نماندند.که اینده ………

نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :