شهيد مطهري :
خون شهيد هدر نميرود خون شهيد نميريزد خون شهيد هر قطره اش تبديل به صدها قطره و هزارها قطره بلکه به دريايي از خون ميشود و در پيکر اجتماع وارد ميشود.

شهيد همت :
شهادت، زيباترين، بالنده ترين و نغزترين کلام در تاريخ بشريت است، شهادت بهترين و روشنترين معني حقيقي توحيد است و تاريخ تشيع خونين ترين و گوياترين تابلو نمايانگر شکوه و عظمت شهيد است.

شهيد حسين اسلاميت :  
شهادت مهمترين و بالاترين آرزوي يک مؤمن است. يعني آن را ميتوان نهايت درجه تکامل يک مؤمن خالص قرار دارد که به محبوب خويش عزيزترين و دوست داشتني ترين سرمايه خود را هديه ميکند.

شهيد محسن نوبخت :  
شهيد در خون خود مهر مينهد تا در معراج انسانيت گام گذارد. او افتادن در خون خويش را مي آزمايد، تا آموزگار رفتن شود. او نداي هل من ناصر ينصرني، حسين زمان را لبيک ميگويد تا ناصر بر دين خدا و انقلاب باشد. شهيد از خويش ميرهد تا در خويش ماندگان را برهاند.

شهيد سيد مرتضي آويني :  
راز خون را جز شهدا در نمي يابند، راز خون در آنجاست که محبوب، خود را به کسي ميبخشد که اين راز را دريابد، آن کس که لذت اين سوختن را چشيده ، در اين ماندن و بودن جز ملامت و افسردگي هيچ نمييابد.

شهيد بهرام حيدري :  
شهيد ميسوزد و جامعه را ميسوزاند، منطق شهيد منطق سوختن و روشن کردن جامعه است.

شهيد حسين شيرازي :  
شهيد يعني حاضر، گواه، شاهد، الگو و شهادت حرکتي است در گريز از پوسيدگيها که شهادت اوج حرکت يک انسان است.

شهيد سيد عمران حسيني :
شهيد يعني شاهد، شهيد يعني ناظر، شهيد يعني هميشه جاويد، شهيد يعني کسي که جان و مال و خانه خود را رها کرده و براي رضاي خدا و در راه خدا با دشمن دين و مکتب ميجنگد.

گرد آوری : زهرا حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.