سردار شهید مهندس حسین امین مقدم فرزند امین الله در سال 1336 در کاشمر متولد شد. وی پس از این‌که دیپلم خود را در رشته‌ی ریاضی به‌پایان رساند، در سال 1356 در رشته‌ی مکانیک دانشگاه تبریز قبول شد. مهمترین دلیل انتخاب دانشگاه تبریز، جو سیاسی آن بود که یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های دانشجویی علیه رژیم طاغوت بود. در قم ، همه جوان معروفی را می‌شناسند به نام « حسین تبریزی » که بارها سر منشأ تلاش‌های شگفت انگیزی در عرصه‌ی مبارزه با رژیم ستمشاهی بوده است. او مدت‌ها تحت تعقیب بود و چند بار هم بازداشت شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان حضرت امام (ره) برای تشکیل جهاد سازندگی لبیک گفت و مسؤلیت تشکیل جهاد سازندگی کاشمر را بر عهده گرفت و به خوبی از عهده‌ي مسؤلیتش برآمد.

    حسین در حماسه‌ي سیزده آبان و تصرف لانه‌ي جاسوسی آمریکا نیز در کنار برادران دانشجوی مسلمان پیرو خط امام بود و در همان سال هم ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دو فرزند است (علی و مریم) که با تمام شیرینی‌ها و زیبایی‌هایشان او را پایبند ماندن نکردند و عازم جبهه شد. رشادت‌های مثال‌زدنی حسین در دو عملیات بزرگ والفجر 4 و خیبر، هر گز از خاطر مردان آن روزها نخواهد رفت. او سرانجام در عملیات خیبر و در تاریخ 5/12/62 با مسؤلیت فرماندهی عملیات تیپ امام صادق(ع) از لشکر پنج نصر، در کنار رود دجله، با ترکش خمپاره به شهادت رسید.

     برگرفته از کتاب : « باغ صنوبر » (بر اساس زندگی شهید حسین امینی مقدم)، نوشته حمید صادقپور، مشهد مقدس، دبیرخانه کنگره شهدا.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.