به گزارش خبرنگار فضای مجازی انفاس و به نقل از خبرگزاری فارس ، محمد ناظمی‌اردکانی صبح 5شنبه 11خرداد ، در دومین همایش امور ایثارگران ادارات کل ثبت احوال سراسر کشور در مشهد با اشاره به جایگاه شهیدان در جامعه و در بین مردم اظهار داشت: آنچه که در این ارتباط می‌توان گفت این است که در ثبت کلمه شهادت در اسناد سجلی در این سال‌ها غافل بودیم و با توجه به اعتقاداتی که داریم درج کلمه فوت در اسناد سجلی شهیدان شایسته این انسان‌های والا مقام نبوده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: بر این اساس و با رونمایی از سند سجلی شهدا در اقصی نقاط کشور، می‌توان به احیای روحیه فرهنگ ایثار و شهادت کمک کرد که در این راستا اجرای این امر توسط ادارات ثبت و احوال کاری زیبنده است.

ناظمی‌اردکانی در ادامه در ارتباط با دیگر اقدامات این سازمان برای ارج نهادن به مقام شهیدان گفت: علاوه بر این سازمان ثبت احوال در نظر دارد شناسنامه شهید طراحی و ارائه دهد که در این راستا خواستار همکاری همه اهالی هنر و ذوق و اندیشه در این زمینه است.

وی گفت: این سازمان همچنین با هدف ترویج روحیه ایثار و شهادت و پاسداشت شخصیت‌ها، طرح ایجاد گنجینه اسناد هویتی برای شخصیت‌ها علمی، فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، اقتصادی و به ویژه شهیدان و سرداران شهید را در دستور کار خود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.