شهدای کاشمر

«دامن معراج»


به گزارش نوید شاهد به نقل از خبرگزاری فارس، سیاوش امیری در نشست خبری ستاد مردمی «دامن معراج» که ظهر چهارشنبه برگزار شد، اظهار داشت: دامن معراج، پروژه تعریف شده ای است که هر سال مصادف با میلاد حضرت زهرا (س) در راستای گرامیداشت مقام مادران شهدای انقلاب و دفاع مقدس برنامه هایی را اجرا کند.

وی ادامه داد: امسال به مناسبت بزرگداشت مقام زن و در آستانه سی امین سالگرد آزادسازی خرمشهر، همایش «دامن معراج» از ساعت ۱۶ ـ ۱۸ روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در جوار مزار مادر شهیدان جهان آرا در مقابل سالن دعای ندبه گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد مردمی «دامن معراج» یادآور شد: علاوه بر ستاد برگزاری بزرگداشت مادران شهدا، «کانون بیداری حامیان فرهنگ ایثار و شهادت» تعریف شده است که این کانون چندین ستاد را فعال کرده و آماده رسیدگی به امور خانواده های شهدا خواهد بود که از جمله این کارها شناسنامه دار کردن مادران شهدا و جمع آوری مستندات شفاهی از این یادگاران انقلاب و دفاع مقدس است.

* برگزاری مسابقه فیلم کوتاه از مادران شهدا

حسن خسروآبادی در ادامه این نشست خاطرنشان کرد: در طول سی سال گذشته ۲۰۹ هزار مادر شهید داشتیم که طبق آمار رسمی سال گذشته این تعداد به ۱۳۸ هزار مادر شهید رسید و امسال هم ۱۲۷ هزار و ۳۵۰ مادر شهید در جمع ما هستند که باید بیش از پیش قدر آنها را بدانیم.

مدیر روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: یکی از کارهایی که باید در فرصت باقیمانده از حضور مادران شهدا در جمع ما صورت گیرد، انجام کار جهادی از سوی تمام مردم سراسر کشور در پاسداشت این عزیزان است. در واقع نهادینه کردن پاسداشت مادران شهدا و الگو قرار دادن آنها باید در اولویت های هر فردی در جامعه باشد.

وی بر لزوم ثبت دهه پاسداشت مادران شهدا در طول سال و اجرای برنامه های مدون تأکید کرد و گفت: رسانه ها نیز در این موضوع ما را یاری کنند و از سویی دیگر برای ثبت و جمع آوری خاطرات مادران شهدا اقدامات جدی داشته باشند.

خسروآبادی با بیان اینکه تهیه فیلم های کوتاه از مادران شهدا از دغدغه های ما به شمار می رود، گفت: روابط عمومی بنیاد شهید به ۳ اثر برگزیده از فیلم های کوتاه از مادران شهدا که حتی با دوربین تلفن همراه با کیفیت ساخته شده باشد، جوایزی اهدا خواهد کرد.

وی افزود: شرکت کنندگان در این مسابقه می توانند آثار خود را تا قبل از میلاد حضرت علی (ع) به اداره روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال کنند.

بازدید: 2,100
نظر خود را ثبت کنید
نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :