شهدای کاشمر

داستان بازگشت


 

کاش دو کشور برای تبادل شهدا به توافق می‌رسیدند، کاش پیگیری برای شناسایی و تبادل شهدای خلبان زودتر شروع می‌شد؛ می‌دانی! مادرت با چشم باز از این دنیا رفت و به دیدارت شتافت. حسرت تشییع پیکر پاکت و گریه بر مزارت را تا لحظه مرگ با خود داشت.

 به آغوش وطن خوش آمدی. همان وطنی که در نخستین روز اعلام جنگ، دفاع از خاکش را به جان خریدی و پیشگام همه رشادت‌ها شدی.

 گفته‌اند پیکرهای پاکتان از هواپیما به رود دجله سقوط کرده است ولی مادرانتان مایوس نشده بودند و تا آخرین لحظه منتظر بازگشت شما به خاک وطن بوده‌اند.

 «خالد حیدری» نخستین شهید خلبان پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان در روز ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ در قالب گروه پروازی «آلفارد» از پایگاه به پرواز درآمد و در عملیاتی پیروزمندانه پایگاه هوایی «کوت» عراق را بمباران کرد. در این عملیات پروازی، هواپیمای فانتوم شهید حیدری و کمک‌خلبانش سرلشکر محمد صالحی مورد هدف موشک زمین به هوای پایگاه کوت قرار گرفت و آنها به مقام رفیع شهادت نائل شدند.

 چه پرنده‌وار و چه با شهامت به شهادت دست یافتید و چه مشتاقانه به راه افتادید که جزو نخستین کاروان شهدا باشید و “السابقون” را برای خود رقم بزنید. روح پاکتان در آسمان پرواز کرد و در لحظه شهادت کسی جز هم‌پرواز صدایتان را نمی‌شنید.

 خلبانان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، یکی شیعه و دیگری سنی در وحدتی آسمانی به شهادت رسیدند و تنها شاهدان پرواز یکدیگر بوده‌اند.

  ۳۲ سال از پرواز نخستین خلبانان شهید کشور گذشته ولی ذره‌ای از قداست،بزرگی و شکوه شهادت‌شان کم نشده و همچنان برای وطن و هموطنانشان مایه فخر و رشادت خواهند بود. شکوه پایان انتظار و لحظه گرانقدر بازگشت آنان گواه اشتیاق دل‌هایی است که سال‌ها در انتظار بوده‌اند. دست‌هایی که در تلاشند لحظه‌ای به این تابوت‌های مقدس پرچم‌پوش برسند،نشان از انتظار خاک وطن دارند.

روحتان شاد و مزارتان نور باران باد.

نقل از : خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)

بازدید: 2,601
۴ نظر ثبت شده است

جانم فدای رهبر | 19/10/2014 ساعت 22:12

تاآ خرین قطره خون پا به پای رهبر حرکت می کنیم

روسیاه | 28/12/2014 ساعت 20:48

اصلا زبانم قاصر است ازشرح وتوصیف این چنین صحنه ها. هروقت این تصاویر رامیبینم به این نتیجه می رسم که این آثار برجای مانده از جنگ دلیل حقانیت راه شهدا وراه انقلاب است .امیدوارم ……………………………………………………………………………………………

ali.nm | 29/01/2016 ساعت 20:51

بیا تا جوانم بده رخ نشانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نور علی اخلی | 29/09/2016 ساعت 03:04

ایشان رفتند وشهید شدند اما ایا همانطوری که فرمودند اینده شهید نشده ..؟چرا شده اینده پاسداری میخاست مثل همین شهدا که نماندند.که اینده ………

نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :