سردار شهيد حاج محمد طاهري فرزند اكبر ، به تاريخ 1334/03/11 در روستاي مهدي آباد از توابع شهرستان خليل آباد ، ديده به جهان گشود .

دوران تحصيلات ابتدايي را در زادگاهش به پايان رسانيد ، اما به دليل اين كه زادگاهش فاقد مدرسه ي راهنمايي بود ، از تحصيل بازماند و به كشاورزي پرداخت .

اخلاص و تديّن وي _ حتي در سنين نوجواني و جواني _ مورد تحسين همگان بود ، چنان كه در اوج تلاش رژيم طاغوت به منظور دين زدايي ، زماني كه در سربازي ، از دادن افطاري به سربازان و ارتشيان خودداري مي كردند ، او بدون سحري ، روزه مي گرفت .

در سال 1355 ازدواج كرد و سه فرزند از خود به يادگار گذاشت . وي ، در تشويق مردم روستا به شركت در تظاهرات ضدرژيم ستم شاهي ، نقش به سزا داشت .

پس از پيروزي انقلاب اسلامي و تشكيل سپاه پاسداران ، به عضويت اين نهاد انقلابي درآمد . با شروع جنگ ، به جبهه عازم شد و در عمليات هاي مختلف ، شركت كرد . حاج محمد كه در عمليات هاي فتح المبين و بيت المقدس ، به عنوان فرمانده گروهان و در عمليات محرم ، رمضان ، مسلم بن عقيل و والفجر 1و2و3و4و5 مسؤوليت فرماندهي گردان را برعهده داشت ، چندين مرحله نيز مجروح شد تا اين كه سرانجام ، در بيست و دوم اسفند 1363 ، در جريان عمليات بدر _ در سمت قائم مقام تيپ امام صادق (ع) _ به فيض عظماي شهادت نايل گرديد .

 

منبع : فرهنگ نامه شهداي شهرستان كاشمر صفحه 381

از خوانندگان محترمي كه اطلاعات و مستندات بيشتري در مورد اين شهيد عزيز دارند ، تقاضا داريم مطالبشان را براي ما ارسال نمايند .

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.