شهدای کاشمر

این آرمیتاست


به گزارش خبرنگار فضای مجازی انفاس و نقل از نوید شاهد، به مناسبت ایام سالگرد شهادت دانشمند شهید داریوش رضایی نژاد، کلیپ های زیبای ساخته شده به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران با عنوان “این آرمیتاست” از شبکه های مختلف سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود.

گفتنی است، شهید دکتر داریوش رضایی نژاد در صبح پنج شنبه ۲۹ بهمن سال۱۳۵۶ در شهرستان آبدانان از شهرستانهای استان ایلام به دنیا آمد . شهید والامقام دکتر داریوش رضایی نژاد با وجود نبوغ ذاتی در امور کارگاهی و آزمایشگاهی که از ویژگی های تمامی نوابغ و مخترعان است در تحصیل و پذیرش و اجرای آکادمیک نیز بسیار منظم و کوشا بود.ایشان ضمن فراگیری و کسب تجربه در رشته خود ، در زمینه استفاده از رایانه و علوم کامپیوتری بسیار توانا بود. با داشتن چنین توانایی های ، داریوش بزرگ توانست در مدت هفت ترم و با رتبه اول و به عنوان دانشجوی برتر دانشگاه ، از دانشگاه خود فارغ التحصیل شود.

شهید دکتر داریوش رضایی نژاد به محض فارغ التحصیلی به عنوان پژوهشگر در مراکز مهم تحقیقاتی و علمی کشور مشغول به کار شد . در عرصه ای که فعالیت ، توانایی فراوانی داشت و نبوغ وتلاش خود را در مسیر خدمت به وطن خویش قرارداد . در همان نخستین سال شروع به کار ، در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۷۸ در رشته مهندسی برق، گرایش قدرت، در دانشگاه دولتی ارومیه پذیرفته و مشغول به ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد شدند. ایشان در تیر ماه سال ۱۳۷۹ ازدواج نمود و صاحب یک فرزند دختر به اسم آرمیتا گردید که ؛ قبل از ۵ سالگی و در برابر دیده گانش شاهد پرپر شدن پدر عزیزش بود. شهید داریوش رضایی نژاد در چند سال اخیر ضمن تدریس و انجام فعالیتهای تحقیقاتی مسئول اجرای بسیاری از طرح های تحقیقاتی در دانشگاه های تهران، شهید بهشتی و خواجه نصیرالدین طوسی بودند. شهید رضایی نژاد با قبولی در تمام مراحل آزمون دکترا سال  ۱۳۹۰در دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی پذیرفته شد ، اما با تأسف بسیار فرصت به پایان رساندن این مقطع تحصیلی نشد و در تاریخ یکم مرداد ۱۳۹۰ نژاد در مقابل دیدگان همسر و فرزندش توسط سرویس جاسوسی اسرائیل ((موساد)) ترور شد و به شهادت رسید.

روحش شاد و یادش گرامی

بازدید: 2,342
نظر خود را ثبت کنید
نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :