به گزارش خبرنگار فضاي مجازي انفاس و نقل از نويد شاهد، به مناسبت ايام سالگرد شهادت دانشمند شهيد داريوش رضايي نژاد، كليپ هاي زيباي ساخته شده به همت بنياد شهيد و امور ايثارگران با عنوان “اين آرميتاست” از شبكه هاي مختلف سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش مي شود.

گفتني است، شهيد دكتر داريوش رضايي نژاد در صبح پنج شنبه 29 بهمن سال1356 در شهرستان آبدانان از شهرستانهاي استان ايلام به دنيا آمد . شهيد والامقام دكتر داريوش رضايي نژاد با وجود نبوغ ذاتي در امور كارگاهي و آزمايشگاهي كه از ويژگي هاي تمامي نوابغ و مخترعان است در تحصيل و پذيرش و اجراي آكادميك نيز بسيار منظم و كوشا بود.ايشان ضمن فراگيري و كسب تجربه در رشته خود ، در زمينه استفاده از رايانه و علوم كامپيوتري بسيار توانا بود. با داشتن چنين توانايي هاي ، داريوش بزرگ توانست در مدت هفت ترم و با رتبه اول و به عنوان دانشجوي برتر دانشگاه ، از دانشگاه خود فارغ التحصيل شود.

شهيد دكتر داريوش رضايي نژاد به محض فارغ التحصيلي به عنوان پژوهشگر در مراكز مهم تحقيقاتي و علمي كشور مشغول به كار شد . در عرصه اي كه فعاليت ، توانايي فراواني داشت و نبوغ وتلاش خود را در مسير خدمت به وطن خويش قرارداد . در همان نخستين سال شروع به كار ، در آزمون كارشناسي ارشد سال 1378 در رشته مهندسي برق، گرايش قدرت، در دانشگاه دولتي اروميه پذيرفته و مشغول به ادامه تحصيل در دوره كارشناسي ارشد شدند. ايشان در تير ماه سال 1379 ازدواج نمود و صاحب يك فرزند دختر به اسم آرميتا گرديد كه ؛ قبل از 5 سالگي و در برابر ديده گانش شاهد پرپر شدن پدر عزيزش بود. شهيد داريوش رضايي نژاد در چند سال اخير ضمن تدريس و انجام فعاليتهاي تحقيقاتي مسئول اجراي بسياري از طرح هاي تحقيقاتي در دانشگاه هاي تهران، شهيد بهشتي و خواجه نصيرالدين طوسي بودند. شهيد رضايي نژاد با قبولي در تمام مراحل آزمون دكترا سال  1390در دانشگاه خواجه نصرالدين طوسي پذيرفته شد ، اما با تأسف بسيار فرصت به پايان رساندن اين مقطع تحصيلي نشد و در تاريخ يكم مرداد 1390 نژاد در مقابل ديدگان همسر و فرزندش توسط سرويس جاسوسي اسرائيل ((موساد)) ترور شد و به شهادت رسيد.

روحش شاد و يادش گرامي

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.