شهدای کاشمر

إِلَهِی قَلْبِی مَحْجُوبٌ


از  حاجیه خانم معصومه حیدری عمه گرامی شهیدان حیدری  نقل گردیده که شهید محمدرضا خواندن دعای ذیل را به ایشان یادآوری نموده و ایشان نیز به عنوان یک یادگاری برای دیگر عزیزان بیان نموده اند .


إِلَهِی قَلْبِی مَحْجُوبٌ وَ نَفْسِی مَعْیُوبٌ وَ عَقْلِی مَغْلُوبٌ وَ هَوَائِی غَالِبٌ وَ طَاعَتِی قَلِیلٌ وَ مَعْصِیَتِی کَثِیرٌ وَ لِسَانِی مُقِرٌّ بِالذُّنُوبِ فَکَیْفَ حِیلَتِی یَا سَتَّارَ الْعُیُوبِ وَ یَا عَلامَ الْغُیُوبِ وَ یَا کَاشِفَ الْکُرُوبِ اغْفِرْ ذُنُوبِی کُلَّهَا بِحُرْمَهِ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ یَا غَفَّارُ یَا غَفَّارُ یَا غَفَّارُ بِرَحْمَتِکَ یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ.

خداى من،دلم در پرده‏ هاى ظلمت پوشیده شده و جانم دچار کاستى گشته و عقلم مغلوب هواى نفسم شده و هواى نفسم بر من چیره آمده،طاعتم اندک،و نافرمانیم بسیار، و زبانم اقرارکننده به گناهان است،چاره من چیست اى پرده ‏پوش عیبها،اى داناى نهان‏ ها،اى‏ برطرف ‏کننده غمها،همه گناهان مرا بیامرز،به احترام محمّد و خاندان محمّد،اى آمرزنده،اى آمرزنده،اى آمرزنده‏ به مهربانیت اى مهربان‏ترین مهربانان.

توضیح : دعای فوق بخش پایانی دعا صباح امام علی علیه السلام است و علاّمه مجلسى رحمه اللّه این دعا را در کتاب دعاى بحار و در کتاب صلواه آن همراه با توضیح ذکر کرده و فرموده: این دعا از دعاهاى‏ مشهور است و نیز فرموده است: مشهور خواندن این دعا پس از نماز صبح است و سیّد ابن باقى خواندن آن را پس از نافله صبح روایت نموده است و به هر کدام عمل شود مناسب است.

بازدید: 71,121
۷ نظر ثبت شده است

فاطمه نادی | 22/02/2013 ساعت 16:29

سلام با تشکر و قدردانی فراوان از شما از اینکه یاد و خاطره این بزرگواران را احیا کردید کمال تشکر را دارم امیدوارم همه ما مو.رد شفاعت این عزیزان قرار بگیریم .

اسلام فتح اله پور | 02/11/2014 ساعت 17:59

وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَهَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُواْ لِی وَلْیُؤْمِنُواْ بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ
چون بندگان من در باره من از تو بپرسند ، بگو که من نزدیکم و به ندای کسی که مرا بخواند پاسخ می دهم پس به ندای من پاسخ دهند و به من ایمان آورند تا راه راست یابند.

علی زاهد زارع ( 20/4/1396 ) ساعت 11 شب | 11/07/2017 ساعت 23:36

خداوند روح مرحوم عباس صالحی را مورد لطف و رحمت
خود قرار دهد من از صدای دلنشین آن مرحوم بسیار بهره بردم.

شکراله شکرانی | 30/11/2017 ساعت 23:31

بسمه تعالی با کمال تشکر از الطاف،زحمات،وفعالیتهای فرهنگ الهی شما در معرفی اثار الهی شهدای گمنام ،عزیز،… وباندازه ی عظمتشان مظلوم…

آدینه محمد بنفشه | 19/12/2017 ساعت 19:00

باتشکر.این دعاها انسان ساز هستندودرطول عمر درنمازهای پنجگانه بهتر است خوانده شود.

علی ایمانی | 05/02/2018 ساعت 05:10

خیلی دوست دارم هرروزصبح این دعای خیروبرکت دهنده رابخوانم وازخدای مهربان خواسته ام بادادن طول عمر باعزت هرروز صبح این دعاراادامه بدهم بااحترام

مهناز حسین زاده | 21/09/2020 ساعت 21:40

سلام وقت بخیر عاشق این دعا هستم و تو قنوت نمازام میخوام بخونم و هرروز صبح موقعه سرکار رفتن تو ماشین و تو راه هر جا که میرم این دعا رو بخونم

نام و نام خانوادگی (لازم)

آدرس ایمیل (نمایش داده نمیشود) (لازم)
آدرس وبسایت :

متن و پیام شما :